Take time to Relax.

Hotel Amazona ndodhet nė kilometrin 8-tė tė magjistrales Prishtinė – Mitrovicė, njė ndėr arteriet kryesore tė komunikimit rrugor tė Kosovės. Vendndodhja, mjedisi me ajėr e biodiversitet tė veēantė, gjelbrim magjepsės, inkuadrimi dhe harmonia e Hotel AMAZONA, sė bashku me objektet pėrcjellėse me infrastrukturė tė kompletuar, nė kėtė mjedis, me staf  profesional e me pėrvojė  ju mundėson mikpritje tė  ngrohtė.   Mikpritja reflekton me shėrbim tė kujdesėshėm, profesional e tė shpejtė qė ėshtė edhe shprehje e traditės sė Hotel AMAZONA, i gjithė kėtij biznesi hotelier dhe i stafit qė vėrehet qė nė kontaktin e pare dhe me atmosferėn e ngrohtė.

Ia kemi dhėnė vehtes pėr detyrė qė mikpritja jonė tė jetė mbresėlėnėse me njė akomodim, vizitė ose qėndrim qė nuk harrohet kurrė.  Po, detyrė e jona ėshtė qė t ju okupojmė zemrat, pritjet, shijet, preferencat, kėrkesat e nevojat e veēanta…pėr shėrbim tė specializuar. Kėtė e bėjmė qė nga kontakti ynė i parė.   Miqėsia jonė vijon me pijet e relaksit dhe tė freskimit.  Nėse e dime se hotelieria e Kosovės ėshtė e dalluar nė Europė pėr cilėsinė, shijen dhe llojllojshmėrinė e pėrgaditjes dhe shėrbimit tė kafeve ( edhe tė kafeve italiane edhe tė atyre vendore / turke ) keni tė drejtė tė prisni shijen dhe shėrbimin e nivelit Europian. Koktejet tona ecin nė hap me trendet e Kosovės. Presim me padurim tė na sfidoni, tė na testoni.  Presim buzėqeshjen tuaj si shprehje e kėnaqėshmėrisė suaj.   Mrekullia e pėrgaditjes sė pijeve freskuese e relaksuese, por edhe e ushqimeve, fillon nga uji: Uji ėshtė struktura e jetės dhe e jetesės. Hotel AMAZONA pėrgaditjen e ushqimeve e fillon qė nga pėrgaditja e arės sė bukės, nga hedhja e farės, nga ujitja…deri te prodhimi dhe pėrgaditja e mishit. Tė gjitha i prodhojmė, i pėrgadisim, i gatuajmė vet: Janė BIO, janė organike, janė tė freskėta dhe tė garantuara se janė pėrgaditur me forma tradicionale e me kujdes dhe standarde tė garantuara me normat e BE-sė.

Tė gjithat fitojnė nė cilėsi,  shkėlqim e shije kur ju na besoni organizimin e takimeve afariste ose familjare, tė banketeve intime ose me motive tjera tė veēanta, tė prezantimeve familjare, zyrtare, profesionale e biznesore… Hotel AMAZONA ua ofron mburrjen e krenarinė profesionale e tradicionale. Imazhi juaj  ėshtė edhe MARKA jonė. Sė bashku do tė arrijmė BRAND-e tė reja personale e profesionale.
Se a jemi mė tė mirėt (?) mbetet ta vlerėsoni ju. Por, ju sigurojmė se mė tė mirėt, mė prestigjiozėt, shumica e individėve privat e afaristė qė i kushtojnė rėndėsi tė arriturave, emrit, MARK-ės, BRAND-it…janė  te ne, janė me ne, na besojnė shumė. Bashkohuni edhe ju me mė tė mirėt.
Hotel AMAZONA kujdes tė veēantė i kushton pasurisė mė tė madhe tė ardhmėrisė sonė: Fėmijėt  kanė kopėshtin e tyre brėnda tė cilit ata shoqėrohen me Botėn dhe me ėndrrat qė i rrisin e i bėjnė tė mėdhenjė.Kapacitetet e Hotel AMAZONA, tė restaurantit brėnda objektit ( pėr 500 persona ), restauranti nė kopėsht ( mbi 800 persona ), salla e seminareve, ajo e konferencave si dhe e  work shopeve…kualitativisht dhe kuantitavisht i kėnaqin pritjet, kėrkesat, nevojat dhe shijet e mysafirėve tradicionalisht dhe emotivisht tė lidhur me Hotel AMAZONA.

Book Early & Save

Book early and save up to 15% with Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor aliqua.